GŁADZIE GIPSOWE

gladz_gipsowa_500686

Używamy do dekoracyjnego wyrównania, nierównych, chropowatych powierzchni już istniejących tynków na ścianach. Możemy w ten sposób odnowić stare tynki. Na rynku jest bardzo dużo produktów gipsowych i trzeba wiedzieć co będzie dla nas lepsze.

Gładźą gipsową wykańczamy ostatecznie ściany i sufity gdy ubytki i nierówności są niewielkie. Warstwa gładzi to ok. 2-3 mm, jest bardzo przyczepna do podłoża i z łatwością się nakłada. Szlifowanie jest łatwe ponieważ po związaniu gips jest miękki.

 

20150919_103610

 

Kilka zdań na temat gładzi:

 

1. Gładzie gipsowe mają grubość 2-3 mm, więc są w stanie przykryć nierówności na tynku. Trzeba zaznaczyć ze gładź może być zastąpiona tynkiem lecz ściana musi być idealnie równa i jest to trudniejsze w wykonaniu.

 

2. Wykonanie gładzi w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności np. łazience nie jest zalecane, chyba że zapewnimy dobrą wentylacje pomieszczenia.

 

3. Gładzią nie jesteśmy w stanie wyrównać ściany gdzie krzywizny wynoszą ponad 1 cm.

 

4. Gładzie maja różne odcienie, nie są tylko białe.

 

5. Do ostatecznego wygładzenia można wykorzystać elektryczne szlifierki, sprawdzają się one przy większych powierzchniach, przy mniejszym metrażu warto zostać przy tradycyjnej pacy ściernej.

 

6. Gładź wapienna ma zwiększoną odporność na pleśnie i glony, możemy skojarzyć ,zabielanie’ wapnem budynków gospodarczych jeszcze nie tak dawno.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *