Termowizja

7

 

Wykonując badania termowizyjne dostajemy informację na temat rozkładu temperatur w budynku lub obiekcie. Pomiar zarejestrowany przez kamerę termowizyjną jest precyzyjny i bezinwazyjny.

Co sprawdzamy?

 

Ciągłość izolacji przegród zewnętrznych

- Izolacyjność/jakość obsadzenia stolarki okiennej i drzwiowej

- Zawilgocenia fundamentów, ścian, konstrukcji dachowych

- Wydajność ogrzewania podłogowego

- Miejsca podatne na zagrzybienie/zawilgocenie

- Jakość izolacji kominów, wentylacji

- Pracujące urządzenia mechaniczne

- Wycieki instalacji centralnego ogrzewania

- Poprawność działania paneli fotowoltaicznych

- Instalacje elektryczne oraz rozdzielnice

Mostki termiczne to miejsca, w których strumień ciepła transmituje przez przegrodę na zewnątrz budynku. Powodem jest niewystarczająca izolacja termiczna lub bezpośredni styk materiałów budowlanych. Wykonując badanie kamerą termowizyjną bez problemu można zlokalizować te miejsca.

Wykonujemy badania termowizyjne:

 

- domów jednorodzinnych

- budynków wielorodzinnych

- mieszkań

- budynków użyteczności publicznej

- budynków biurowych

- budynków usługowych

- budynków przemysłowych

Strumień powietrza który przenika z pomieszczenia na zewnątrz obniża jego temperaturę. Różnice temperatur są widoczne na kamerze termowizyjnej. Miejsca w których przegroda pionowa lub pozioma oddaje ciepło generowane jest zwiększenie zużycia energii. Dzięki zlokalizowaniu nieciągłej izolacji umożliwi to zwiększenie efektywności ogrzewania.

 

Dzięki badaniu termowizyjnemu uzyskasz informację na temat stanu technicznego całego budynku. Badanie przeprowadzone naszą kamerą wskaże miejsca które niezwłocznie wymagają poprawy a nie raz remontu. Wykażemy również niesolidne wykonanie prac budowlano-montażowych które na etapie zakupu nie są widoczne bez specjalnego sprzętu.

 

Ze względu na rosnące ceny energii potrzebnej do ogrzania budynku badanie kamerą termowizyjną przyniesie nam niebywałe korzyści finansowe oraz uchroni przed kosztownym naprawami czy remontami.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu pomiarów i sporządzaniu raportów z termowizji. Pomiary wykonujemy kamerą FLIR E8-XT

 

Zapraszamy do współpracy

 

kontakt@majbudownictwo.pl