Kierownik budowy

Kierownik budowy jest formalnie odpowiedzialny za prawidłowe prowadzenie robót, przestrzeganie przepisów BHP, zabezpieczenie placu budowy. Zobowiązany jest także do dokonywania wpisów w dzienniku budowy, stosowania się do zaleceń nadzoru budowlanego, przygotowania dokumentacji powykonawczej oraz sporządzenia protokółu zakończenia budowy. Uczestniczy więc w procesie inwestycyjnym od początku budowy do jej końca. Oczywiście kierownikiem prowadzącym cały cykl budowlany nie musi być stale ta sama osoba, ale zmiana kierownika budowy wiąże się z koniecznością zgłoszenia tego faktu w inspektoracie nadzoru budowlanego i złożenia nowego oświadczenia o przejęciu tych obowiązków przez kolejną osobę.
Do kierowania budową niezbędne są odpowiednie uprawnienia konstrukcyjno-budowlane potwierdzone decyzją organu samorządu zawodowego. Formalnie przy wykonywaniu innych prac niż konstrukcyjne np. instalacji wewnątrz domu, nad ich prawidłowym wykonaniem powinien czuwać inny kierownik robót posiadający uprawnienia z tej specjalizacji. Jednak w praktyce, ze względu na prostą budowę instalacji w domach jednorodzinnych, wymóg ten nie jest rygorystycznie przestrzegany. Szczegółowy zakres obowiązków kierownika budowy określa Prawo Budowlane, a najważniejsze z nich to: prowadzenie dokumentacji budowy (wpisy do dziennika), zabezpieczenie terenu budowy, kierowanie robotami zgodnie z projektem i zasadami bezpieczeństwa pracy, wstrzymanie robót w razie wystąpienia zagrożenia, realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy.
Podczas pełnienia funkcji Kierownika budowy, oferuję:
- Szczegółowy odbiór elementów wykonanych konstrukcyjnych oraz izolacyjnych.
- Prowadzenie dokumentacji budowy.
- Pomoc formalną związaną ze zgłoszeniem budowy, pozwoleniem na użytkowanie.
- Weryfikację projektu budowlanego.
- Kontrola nad prawidłowością prowadzonych robót budowlanych. Kontrola jakości wykonanych prac budowlanych.
- Sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających. W tym szczegółowy odbiór elementów konstrukcyjnych oraz izolacyjnych.
- Weryfikacja oraz kontrola prowadzenia prac zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.
- Sprawdzanie wbudowywania przez wykonawcę odpowiednich materiałów budowlanych posiadających dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie (deklaracje zgodności, atesty, certyfikatów, świadectw jakości itp.).
- Konsultacje telefoniczne.
- Wizyty na budowie zgodnie z uzgodnioną ofertą. Jednocześnie inicjowanie lub proponowanie propozycji zmian realizacji robót.
- Organizowanie narad technicznych, problemowych i innych organizacyjnych do poprawności realizacji procesu inwestycyjnego.
- Doradztwo techniczne.
- Pomoc w organizowaniu brygad budowlanych.
- Wyszukiwanie dostępnych materiałów budowlanych w korzystniejszych cenach.
- Bieżące informowanie Inwestora o postępie robót budowlanych i o ewentualnych trudnościach w ich realizacji.
Zakres i rodzaj obiektów:
- Domy jednorodzinne
- Hale
- Budynki przemysłowe
- Budynki użyteczności publicznej
- Budynki wielorodzinne
Posiadam:
- Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń (Członek Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa)
- Wymagane ubezpieczenie OC
- Znajomość najnowszego znowelizowanego Prawa Budowlanego.