ETAPY BUDOWY DOMU

 

Stan surowy otwarty

Do tego etapu prac zaliczamy wykonanie zasadniczej konstrukcji ścian nośnych, kominów, stropów, schodów wewnętrznych ( o ile mamy do czynienia z budynkiem 2 kondygnacyjnym ), więźby i pokrycia dachowego. Na tym etapie nie mamy drzwi, okien i ścianek działowych. W przypadku jeśli na tym etapie budowa zostaje przerwana otwory okienne i drzwiowe zabezpiecza się płytami lub folią.

(więcej…)

 

IZOLACJA FUNDAMENTÓW

Izolacje fundamentów

 

Podstawowym zadaniem izolacji fundamentów jest zapobieganie kapilarnemu podciąganiu wilgoci lub  wody z gruntu oraz zapobiegnięcie jego przemarzania i wychładzania. Należy odpowiednio dobrać rodzaj izolacji do panujących warunków. Wykonanie fundamentów to jeden z pierwszych etapów budowy. Należy wykonać prace bardzo starannie i uważnie, ponieważ są to prace ulegające zakryciu i późniejsze naprawy mogą okazać się bardzo kosztowne.

(więcej…)

 

HARMONOGRAM BUDOWY DOMU

harmonogram budowy
Dzięki sporządzeniu harmonogramu budowy domu jesteśmy w stanie wyliczyć koszty poszczególnych etapów. Bardzo ważną rzeczą jest zachowanie ustalonych terminów aby budowa kolokwialnie mówiąc ,,nie rozjechała się’’. Za każdym razem przy budowie domu występują nieoczekiwane prace które nie jesteśmy w stanie przewidzieć.W każdym harmonogramie muszą znaleźć się terminy oraz zakresy prac dla poszczególnych etapów. Poniżej harmonogram budowy domu jednorodzinnego parterowego.

(więcej…)

 

KIEROWNIK BUDOWY

 

Ustanowienie kierownika budowy przez inwestora jest konieczne podczas procesu budowlanego. Wszystkie prace na budowie odbywają się w pod jego okiem. Od kierownika budowy bowiem wymaga się spełnienia wszelkich przepisów, norm które są zgodne z uzyskanym pozwoleniem na budowę. Prace muszą odbywać się zgodnie z prawem budowlanym jak i ze sztuką budowlaną. Osoba pełniąca funkcję kierownika budowy ponosi pełną odpowiedzialność zawodową i cywilną. Prawo budowlane dokładnie precyzuje kto może pełnić funkcje kierownika budowy.

(więcej…)

 

ŚCIANY DZIAŁOWE

 

 

Ściany działowe wykonujemy w dwóch technologiach: szkieletowej i murowanej. Przenoszą jedynie ciężar własny i elementy wyposażenia domu takie jak szafki kuchenne czy podwieszone urządzenia sanitarne. Główną funkcją jest podział pomieszczeń, zachowując przy tym dobrą izolacyjność akustyczną. Ściany działowe wznosimy w technologii murowanej z materiałów ceramicznych, betonu komórkowego, silikatów i keramzytobetonu. Druga to  technologia szkieletowa z profili stalowych bądź drewnianych wypełnione materiałem izolacyjnym.

(więcej…)